Analgosedace, celková anestezie a rajský plyn 

Pro nespolupracující a za normálních okolností neošetřitelné dětské pacienty nebo i velmi bojácné dospělé nabízíme v naší klinice možnost ošetření v různě ovlivněném stavu vědomí.

Rozlišujeme čtyři typy:

Sedace při vědomí (od 1 roku věku pacienta)

Tak označujeme stav navozený kombinací analgetika se sedativem. Cílem je utlumit bolest, zklidnit pacienta a uvolnit svaly. Nedochází k bezvědomí, pacient dýchá sám, reaguje na hlasy, ale během výkonu pospává a vyšetření si nepamatuje. Představuje tedy mnohem menší zdravotní zátěž pro organismus a zároveň i mnohem menší riziko komplikací.

Hluboká sedace (od 5 let věku pacienta)

Označení stavu pacienta, který nereaguje na hlasy, je v hlubokém spánku, dýchá sám. U výkonu je vždy přítomen anesteziolog.  Před zákrokem je vyžadována zdravotní prohlídka a standardní předoperační vyšetření.

Celková anestezie

Přímo navázána na hlubokou sedaci. Pacient nedýchá sám a je uveden do umělého spánku, při kterém je silnými analgetiky a anestetiky potlačeno jeho vědomí i vnímání. Díky celkové anestezii necítí pacient žádnou bolest. Po celou dobu zákroku i při probouzení je opět přítomen anesteziolog. Před zákrokem je vyžadována zdravotní prohlídka a standardní předoperační vyšetření.

Po zákrocích v analgosedaci či celkové anestezii je zakázáno řídit motorová vozidla. Zároveň je nutné si vždy zajistit doprovod domů.

Sedace rajským plynem

Rajský plyn je inhalační analgetikum, které má potřebný rychlý nástup a ústup účinku. 

Potlačuje práh bolesti, uvolňuje a uklidňuje. Jedná se o směs oxidu dusného a kyslíku, jenž pacienta po nasazení masky přivede do stavu, který dospělí popisují jako stav po pár panácích alkoholu. Největší výhodou ošetření rajským plynem je výrazně méně negativních účinků, nižší rizika při jeho podání než při celkové anestezii a možnost řídit auto již po 15 minutách. 

Všem variantám předchází osobní konzultace, kde pacienta se vším pomalu a pečlivě seznámíme, zodpovíme případné dotazy a stanovíme definitivní termín ošetření. Naším cílem je informovaný, klidný pacient, který ví, že nám může zcela důvěřovat.

 

 

 

 

Kontakt

Dolident s.r.o.

Ampérova 649
463 12 Liberec
Česká republika

Tel.: +420 733 734 794
E–mail: info@dolident.cz

Office Manager

E–mail: office@dolident.cz

Přijímáme platební karty

Neověřujeme hodnocení našich pacientů, která zvěřejňujeme na webu (§ 5a odst. 5 zákona o ochraně spotřebitele).
 

Ordinační hodiny

Po 7:30 15:00
Út 7:30 15:00
St 7:30 15:00
Čt 7:30 15:00
7:30 15:00

 

Najdete nás na