Bělení zubů

Zuby jsou v ústech každodenně vystaveny působení mnoha vlivů mimo jiné i látek, které na jejich povrchu ulpívají a vytvářejí neestetické pigmentace. Mezi hlavní příčiny tohoto jevu patří kouření, konzumace barevných nápojů a potravin (červené víno, káva, čaj, borůvky, bonbony s guaranou). Svou nikoli nevýznamnou roli také hraje přirozené stárnutí zubu a jeho dehydratace.

K odstranění těchto pigmentací se využívá profesionální čištění (airflow, depurace – odstraňují pigmenty pouze z povrchu zubu) a bělení (odstraňuje pigmentace ze struktury zubu). Obě metody jsou v dnešní době velmi šetrné k zubním tkáním a není třeba se jich obávat.

Podle způsobu aplikace rozlišujeme tři druhy bělení zubů: domácí, ordinační a vnitřní.

Domácí bělení

V tomto případě se používá gel s 6 - 10 % karbamidem peroxidu nanášený na zuby v individuálně zhotovených nosičích. Domácí bělení vyžaduje velkou trpělivost ze strany pacienta, neboť výsledky nejsou viditelné okamžitě. Je nutné v aplikaci vytrvat nejméně 10 - 14 dní. Výhodou je naopak vyšší barevná stálost výsledku (možnost průběžné kontroly odstínu) a nižší citlivost zubů při této proceduře. Nespornou výhodou je také nižší cena oproti ordinačnímu bělení.

Ordinační bělení

U této metody se používají mnohem vyšší koncentrace účinné látky v bělicím gelu. Proto je při ní nezbytně nutné chránit dásně před jejím působením. Bělicí látka se obvykle aplikuje třikrát za sebou. Pokud efekt není dostatečný, je možné v aplikaci pokračovat. Výhodou této metody je její rychlost (trvá cca 90 min), její nevýhodou je naopak menší barevná stálost výsledku a vyšší citlivost zubů.

Vnitřní bělení

V tomto případě se nejedná o odstraňování pigmentů z povrchu zubu, ale o barevnou korekci nevitálních (tedy tzv. mrtvých) zubů. Podmínkou pro možnost tohoto ošetření je kvalitní ošetření kořenových kanálků. Poté se aplikuje speciální bělicí vložka dovnitř zubu a ta se po různě dlouhé době (závisí na typu přípravku) mění až do dosažení požadovaného výsledku.

Při výskytu zvýšené citlivosti zubů se doporučuje proceduru přerušit a aplikovat přípravky pro snížení citlivosti zubů, např. GC MI Paste. U domácího bělení lze po několika dnech v proceduře opět pokračovat.

 

Kontakt

Dolident s.r.o.

Ampérova 649
463 12 Liberec
Česká republika

Tel.: +420 733 734 794
E–mail: info@dolident.cz

Office Manager

E–mail: office@dolident.cz

Přijímáme platební karty

Neověřujeme hodnocení našich pacientů, která zvěřejňujeme na webu (§ 5a odst. 5 zákona o ochraně spotřebitele).
 

Ordinační hodiny

Po 7:30 15:00
Út 7:30 15:00
St 7:30 15:00
Čt 7:30 15:00
7:30 15:00

 

Najdete nás na