Pravidelné preventivní prohlídky

Zuby máme jen jedny, nezapomínejte na prevenci!

ilustrační obrázek

V dnešní hektické době je nutné myslet i na péči o svoje tělo. A to ne jenom na pravidelné prohlídky u svého praktického lékaře v rámci prevence kardiovaskulárních či jiných závažných onemocnění, ale i na pravidelnou preventivní prohlídku u svého zubního lékaře.

Jak často docházet na preventivní prohlídky?

Každý z nás by se měl přibližně po každém půl roce dostavit na pravidelnou preventivní prohlídku ke svému zubnímu lékaři. U nás je toto pravidlo velice důležité. Pokud je onemocnění dutiny ústní, tedy nejčastěji zubní kaz, včas diagnostikováno, následná léčba je výrazně jednodušší, po všech stránkách méně náročná a prognóza do budoucna výrazně lepší.

Vznik zubního kazu, který již dosáhl velikosti nutné k opravě, není většinou otázkou týdnů či pár měsíců, obvykle se zde pohybujeme v době delší než 6 měsíců. Pokud je chrup důkladně zkontrolován včetně nezbytných a mnohdy opomíjených rentgenových snímku každých 6 měsíců, je riziko nutné opravy zubního kazu výrazně sníženo. V případě nálezu počínajícího kazu menší velikosti mnohdy stačí neinvazivní metody jako úprava ústní hygieny ve spojení s lokální aplikací fluoridových přípravků. Po stránce časové, finanční i zdravotní je to bezpochyby příjemnější řešení.

Váš DOLI:DENT

Kontakt

Dolident s.r.o.

Ampérova 649
463 12 Liberec
Česká republika

Tel.: +420 733 734 794
E–mail: info@dolident.cz

Office Manager

Kristýna Brennerová
E–mail: kristyna.brennerova@dolident.cz

 

Přijímáme tyto platební karty:
Příjmáme platební karty

Ordinační hodiny

Po 7:30 15:00
Út 7:30 15:00
St 7:30 15:00
Čt 7:30 15:00
7:30 15:00

 

Najdete nás na