Dentální hygiena

Jak probíhá návštěva dentální hygieny

Při první návštěvě v ordinaci Vás čeká nejprve krátké vstupní vyšetření tzv. speciálního indexu, kterým dentální hygienistka zjistí zdravotní stav dásní a celkový stav ústní hygieny. V případě, že je diagnostikováno některé z možných onemocnění, je nutné stav předem konzultovat se zubním lékařem, který stanoví přesný proces léčby.

 

Při samotném ošetření dentální hygienistka nejdříve odstraní zubní plak a veškerý naddásňový zubní kámen, který se nejčastěji nachází na zadní straně dolních předních zubů. Možné je i pískování (tzv. airflow), kdy se pomocí velmi jemného písku odstraňují zbytky zubního kamene a také pigmentace, které jsou způsobeny potravou nebo kouřením.

 

Pracoviště dentální hygieny naší kliniky je vybaveno operačním mikroskopem renomované značky Carl Zeisss. Ten umožňuje přímý přenos na velkoplošnou obrazovku, která je umístěna nad křeslem nad Vámi. Pokud chcete, můžete celé ošetření sledovat a mít dokonalý přehled.

 

Doba trvání je velmi individuální – hlavní roli hraje výchozí stav dutiny ústní. U klienta, který chodí pravidelně na dentální hygienu a správně a svědomitě pečuje o své dásně a zuby, trvá ošetření třeba jen půl hodiny. Pacient, který přijde poprvé a jeho parodont (závěsný aparát zubu) je postižen některým ze zánětlivých onemocnění, může v začátku podstoupit i několik hodinových procedur.

 

Na závěr Vám dentální hygienistka ukáže, jak dosáhnout správného čištění zubů v domácím prostředí, a pomůže s výběrem správných kartáčků.

 

 

Kontakt

Dolident s.r.o.

Ampérova 649
463 12 Liberec
Česká republika

Tel.: +420 733 734 794
E–mail: info@dolident.cz

Office Manager

E–mail: office@dolident.cz

Přijímáme platební karty

Neověřujeme hodnocení našich pacientů, která zvěřejňujeme na webu (§ 5a odst. 5 zákona o ochraně spotřebitele).
 

Ordinační hodiny

Po 7:30 15:00
Út 7:30 15:00
St 7:30 15:00
Čt 7:30 15:00
7:30 15:00

 

Najdete nás na