Ošetření dětského pacienta

Péče o dětského pacienta

V naší ordinaci poskytujeme kompletní péči o dětského pacienta od vstupní prohlídky až po endodontické ošetření u dočasných zubů. První návštěva je především informativní, slouží k seznámení s personálem ordinace a odbourávání zbytečného strachu z ošetření u zubního lékaře.

Při první návštěvě nikdy neprovádíme žádné výkony. Pouze dítě i rodiče seznámíme s léčebným plánem. Součástí této návštěvy je také instruktáž péče o chrup dítěte, kontrola a úprava stravovacích návyků i malá odměna za prokázané hrdinství.

Kdy je správný čas na první návštěvu zubního lékaře?

Dítě by mělo začít navštěvovat zubního lékaře, jakmile se mu začne prořezávat první zoubek, nejpozději však v jednom roce. Poté dochází pravidelně každého půl roku. Je důležité zachytit včas případné kazy mléčných zubů, které mohou negativně ovlivnit vývoj stálých zubů a čelistí, a zahájit jejich léčbu. 

Naší hlavní snahou je odbourávat u dětí strach z ošetření zubním lékařem.  Proto volíme pomalou cestu plnou trpělivosti, příjemné atmosféry a podrobného vysvětlování. Dbáme na prevenci a apelujeme na rodiče, aby nenechávali návštěvu ordinace až na moment, kdy má dítě bolesti, nahnědlé zoubky nebo oteklé dásně.  

Kdy začít s čištěním zoubků

Hygienické návyky se vytváří již v kojeneckém věku. Je důležité seznamovat kojence se zubním kartáčkem, nechat si ho s ním pohrát, aby si na něj začal zvykat a po prořezání prvního zoubku, kdy začnete s čištěním, nebyl vyděšený.

Proč je důležité starat se i o dočasné zuby?

V případě předčasné ztráty dočasného zubu či ponechání kazem destruovaného zubu dochází:

 1) Ke změně polohy ostatních zubů v zubním oblouku či může docházet k problémům s prořezáváním stálých nástupců. Ty se pak prořezávají opožděně, mimo oblouk či se nemusí prořezat vůbec. To vede ke zvýšenému riziku ortodontické léčby v budoucnu.

2) K zánětu dásní a zápachu z úst. Pokud se jedná o přední zuby, přidružuje se také estetické hledisko. Dítě může být díky takovému handicapu terčem posměchu či šikany.

3) K vytváření nevhodného prostředí pro prořezávání zubů stálých. V prvních dvou letech po prořezání zubu je riziko vzniku zubního kazu nejvyšší. Proč?

 

Kontakt

Dolident s.r.o.

Ampérova 649
463 12 Liberec
Česká republika

Tel.: +420 733 734 794
E–mail: info@dolident.cz

Office Manager

E–mail: office@dolident.cz

 

Přijímáme tyto platební karty:
Příjmáme platební karty

Ordinační hodiny

Po 7:30 15:00
Út 7:30 15:00
St 7:30 15:00
Čt 7:30 15:00
7:30 15:00

 

Najdete nás na